Autor:
Henry Narits

Naised teaduses – keeletehnoloogia kaasprofessor Kairit Sirts

Palun kirjelda lühidalt oma uurimisvaldkonda

Minu uurimisvaldkonnaks on arvutiteadus ja täpsemalt keeletehnoloogia. Praegusel ajal on selles valdkonnas oluliseks uurimissuunaks suured keelemudelid, mis on paljude tehisintellektirakenduste aluseks. Minu spetsiifilisemaks huviks on aga kliinilise psühholoogia ja vaimse tervise teemad: kuidas inimeste vaimse tervisega seonduvad aspektid avalduvad nende keelekasutuses ning mismoodi saab keelemudelitel põhinev tehisintellekt kliinilise psühholoogia ja vaimse tervise valdkonna probleemide lahendamisel abiks olla.

Millise saavutuse üle oma karjääris tunned uhkust?

Ma olen väga uhke selle üle, et juba mõnevõrra kogenud teadlasena otsustasin end uues valdkonnas harida ning lisaks doktorikraadile arvutiteaduses omandasin magistrikraadi psühholoogias. Ma tunnen, et mõlema valdkonna süvitsi tundmine annab mulle parema võimaluse neid valdkondi ühendava teadustöö tegemiseks ning nö "kõva" arvutiteaduse ja "pehme" sotsiaalvaldkonna vahelise lõhe ületamiseks.

Mis sulle teadlasetöös eriti meeldib?

Teadlasetöös meeldivad mulle mitmed aspektid, millest olulisemad on võimalus lähtuvalt oma huvidest pidevalt õppida ja uut teada saada, väga mitmekesine ja vaheldusrikas töö ning võimalus töötada koos tarkade inimestega ja neilt õppida.

5.-11. veebruaril 2024 peetakse Tartu Ülikoolis teemanädalat „Naised teaduses“. Sel nädalal soovime ka meie oma naisteadlaste tegemisi ja saavutusi esile tõsta ning palusime teadlastel vastata kolmele küsimusele. Eestis on päeva „Naised teaduses“ Tartu Ülikooli ja Eesti Noorte Teaduste Akadeemia (ENTA) eestvedamisel peetud alates 2021. aastast. Kampaania eesmärk on rõhutada naiste ja tüdrukute rolli teaduses, murda soostereotüüpe ning julgustada naisi teadusega tegelema.

#NaisedTeaduses
#WomenInScience

Naised teaduses
A widescreen scene where ancient and modern elements meet. The setting includes an early Gutenberg press, surrounded by ancient books and scrolls.

Andmeteaduse seminar „Kultuur ja andmed“

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Vaimse tervise konverentsil kõneldi tööheaolust

Man standing

Ahto Salumets kaitseb doktoritööd „Bioinformatics analysis of various aspects in immunology“