Autor:
Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut

Naised teaduses – tarkvaratehnika nooremteadur Maj-Annika Tammisto

Palun kirjelda lühidalt oma uurimisvaldkonda

Riigi e-teenuste arendamine vajab üha suuremas mahus testandmeid. Pärisandmete kasutamine testandmete loomise sisendina on riskantne, kuna sageli on tegemist isikuandmetega, mille töötlemisel peab olema eriliselt ettevaatlik. Mina otsin lahendust pärisandmeid imiteerivate sünteetiliste andmete loomiseks ilma pärisandmeid kasutamata.

Millise saavutuse üle oma karjääris tunned uhkust?

Olen uhke selle üle, et olen saanud võimaluse tegeleda probleemiga, mille lahendamine mõjutab päriselt väga paljusid inimesi ja muudab nende suhtluse riigiga kiiremaks ja kvaliteetsemaks!

Mis sulle teadlasetöös eriti meeldib?

Teadlasetöö jaoks vajalike oskuste ampluaa on väga lai ja mitmekesine: alates avalikust esinemisest ja enda uurimistöö turundamisest kuni kohati üksluise ja üksildase tulemuste analüüsini. Mõnes mõttes on see võimalus endas vastandlikke isikuomadusi arendada. Mulle meeldib selline väljakutse.


5.-11. veebruaril 2024 peetakse Tartu Ülikoolis teemanädalat „Naised teaduses“. Sel nädalal soovime ka meie oma naisteadlaste tegemisi ja saavutusi esile tõsta ning palusime teadlastel vastata kolmele küsimusele. Eestis on päeva „Naised teaduses“ Tartu Ülikooli ja Eesti Noorte Teaduste Akadeemia (ENTA) eestvedamisel peetud alates 2021. aastast. Kampaania eesmärk on rõhutada naiste ja tüdrukute rolli teaduses, murda soostereotüüpe ning julgustada naisi teadusega tegelema.

#NaisedTeaduses 
#WomenInScience

Image
Naised teaduses

A widescreen scene where ancient and modern elements meet. The setting includes an early Gutenberg press, surrounded by ancient books and scrolls.

Andmeteaduse seminar „Kultuur ja andmed“

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Vaimse tervise konverentsil kõneldi tööheaolust

Man standing

Ahto Salumets kaitseb doktoritööd „Bioinformatics analysis of various aspects in immunology“