Autor:
Tartu Ülikool

Noore IT-teadlase preemia laureaat on tehisintellekti lektor Dmytro Fishman (lisatud taskuhäälingu saade)

President Alar Karis andis 23. mail Tallinnas Kadriorus üle Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore teadlase preemiad. Noore IT-teadlase preemia pälvis tehisintellekti lektori Dmytro Fishman Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudist.

Dmytro Fishmani teadustöö keskmes on biomeditsiinilisi pildiandmeid analüüsivate tehisintellektimudelite treenimine. Fishmani asutatud idufirma Better Medicine OÜ arendab välja tarku tööriistu, mis aitavad arste nende töös.

“Kuigi tunnustus on personaalne ja ma olen selle üle väga õnnelik ja uhke, soovin rõhutada, et teadus ei ole individuaalala, see on pigem meeskondlik sport,” sõnas Dmytro Fishman. “ Ma tänan südamest Hedi Petersoni, Jaak Vilot ja Pärt Petersoni kui suurepäraseid teadlasi, eeskujusid ja mentoreid. Olen väga tänulik kogu oma uurimisrühmale “Biomedical Computer Vision Lab” ning meeskonnale ettevõttes “Better Medicine”, lisas ta. 

Dmytro Fishmani sõnul ei saa alahinnata arvutiteaduse instituudi rolli selle preemia saamise juures. “Olin 20-aastane, kui tulin Tartusse õppima, nüüd, 32-aastasena olen siin inimesena palju arenenud ning arvutiteaduse instituut on minust kasvatanud teadlase, kes ma täna olen,” sõnas ta lõpetuseks. 

Foto autor: Sander Ilvest

Ahto Salumets kaitseb doktoritööd „Bioinformatics analysis of various aspects in immunology“

3. mail kell 12.15 kaitseb Ahto Salumets informaatika erialal doktoritööd „Bioinformatics analysis of various aspects in immunology“.
Energiatehnoloogia

Ülikool toob Ida-Virumaale tippspetsialiste ja tulevikutehnoloogiaid

Clevon ja Isejuhtivate Sõidukite Labor lõid koostöös käed

Clevoni ja Tartu Ülikooli koostöö tulemusel on TÜ isejuhtivate sõidukite labori katseautot nüüd võimalik kaugjuhtida