Reet ja Tiit Villig toetavad stipendiumiga TÜ arvutiteaduse naisüliõpilasi

Tarkvaraettevõtte Taxify kaasasutajad Reet ja Tiit Villig hakkavad alates sellest õppeaastast välja andma stipendiumi, millega toetatakse Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi Eesti kodanikest naismagistrante.

Reet ja Tiit Villigi stipendiumi hakatakse välja andma igal aastal alates tänavusest sügisest ning selle eesmärk on innustada ja toetada Eesti naisüliõpilasi, kes õpivad Tartu Ülikoolis magistriastmes infotehnoloogiat. Stipendiumi saaja valitakse välja konkursil ja võitjale makstakse kümne kuu jooksul 500 eurot kuus. Kandidaatidelt eeldatakse selget tulevikuplaani õpingute käigus omandatud teadmiste rakendamiseks Eestis.

Villigid pakuvad stipendiumi eraisikutena, lootes anda sellega eeskuju ka teistele eraisikutele ja ettevõtetele. „Otsustasime toetada Tartu Ülikooli tudengeid seetõttu, et oleme Tiiduga ka ise selle ülikooli vilistlased, saime mõlemad ülikooli ajal nimelist stipendiumi ja teame, kuidas rahaline tunnustus motiveerib edasi püüdlema,“ rääkis Reet Villig. „Meie jaoks on väga tähtis midagi tagasi anda.“

Villigid hindavad koostööd Tartu Ülikooliga ja selle pakutavat haridust kõrgelt. Reet Villigi sõnul soovivad nad toetada just arvutiteaduse instituudi tudengeid seetõttu, et terve nende pere on seotud IT-valdkonnaga. „Meie noorim poeg Markus alustas ise samuti õpinguid arvutiteaduse instituudis. Selge on see, et ilma infotehnoloogiata ei ole tulevikku.“

Reet Villig oli 1980. aastate lõpus seotud Eesti Naisliidu taastamisega ja naiste tunnustamise teema on tema jaoks väga oluline. Seetõttu on stipendium mõeldud just naisüliõpilastele. „Oleme lähedalt kokku puutunud edasipüüdlike naistega, kes vajavad märkamist,“ lisas ta.

Reet ja Tiit Villig on TÜ arvutiteaduse instituudiga seotud mitut moodi. Nende toel asutatud ettevõte Taxify alustas selle aasta maikuus koostööd arvutiteaduse instituudi intelligentsete transpordisüsteemide laboriga. Laboris luuakse senisest paremaid sõidujagamisteenuse lahendusi, mis võetakse kasutusele Taxify toodetes.

„Selleks, et noored saaksid oma haridusteele keskenduda, on edukate ettevõtete toetus väga oluline,“ ütles arvutiteaduse instituudi juhataja Jaak Vilo ja kiitis Villigite perekonna algatust. „See aitab tudengeid ülikooli lõpetamisel ja julgustab naisi valima õpinguteks tehnoloogiaerialasid.“

Taxify näitel lisas Vilo, et Eesti ettevõtete areng toetub kahele sambale: julged visiooniga ettevõtjad ja haritud inimesed, kes suudavad luua maailma mastaabis toimivaid lahendusi. „Taxify edu näitab, et meil on mõlemaid,“ märkis ta.

Tudengid saavad Reet ja Tiit Villigi stipendiumile kandideerida kuni 23. septembrini. Stipendiumi esimene laureaat kuulutatakse välja 5. oktoobril arvutiteaduse instituudi päeval.

 

Lisateave:
Anne Jääger, TÜ ettevõtlussuhete juht, 737 6415, anne.jaager@ut.ee

Mari-Liis Pintson
pressinõunik
tel +372 737 5681
mob +372 5866 8677