Riigipea andis üle noore teadlase preemia ja noore IT-teadlase eripreemia

President Toomas Hendrik Ilves andis 8. veebruaril erandkorras välja kaks noore teadlase preemiat. Selle said Tartu ülikooli seeneteadlane Leho Tedersoo ning meedia ja kommunikatsiooni uurija Andra Siibak. Arvutiteaduse instituudi vilistlane Dan Bogdanov sai noore IT-teadlase eripreemia.

Leho Tedersoo on Tartu ülikooli bioloogiliste interaktsioonide ökoloogia vanemteadur. Ta on lühikese ajaga loonud oma uurimisrühma ning saanud tunnustatud mükoloogiks üle maailma.

Andra Siibak on Tartu ülikooli meediauuringute vanemteadur. Ta on enam kui kümme aastat tegelenud sotsiaalmeedia uurimisega. Siibak on olnud mitmete Eesti ja Euroopa projektide põhitäitja ning avaldanud arvukalt publikatsioone eelretsenseeritud teadusajakirjades ning kogumikes.

Esimest korda andis president Ilves üle ka IT-teadlase eripreemia, mille sai Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi vilistlane, andmetöötlussüsteemi Sharemind looja, arendaja ja rakendaja Dan Bogdanov.

Noore teadlase preemiale saab kandideerida kuni 35-aastane doktorikraadiga teadlane, kes teeb uurimistööd Eesti või välisriigi teadusasutuse või ülikooli juures. Preemia suurus on 5000 eurot, seda rahastab Väino Kaldoja. Tutvu laureaatidega lähemalt ERR Novaatorist.

Noore IT-teadlase eripreemia on mõeldud kuni 35-aastasele teadlasele, kes on omandanud doktorikraadi või kes on taotluse esitamise hetkel doktoriõppesse vastu võetud (nii Eesti kui välismaa ülikoolis) ning kelle teadustöö on tihedalt seotud infotehnoloogia ja selle valdkonna arendusega. Preemiat võib kasutada teadustöö edasiarendamiseks või praktikas rakendamiseks. Preemia suurus on 5000 eurot, seda rahastab Skype Eesti.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressinõunik
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392