Sada noort arendasid nädal aega uusi äriideid

Möödunud nädalal avanes sajal tudengil võimalus Student Startup Camp laagris esitleda oma äriideid, luua endale meeskond ja arendada enda ideest välja töötav prototüüp.

Tartu ülikooli arvutiteaduste instituudi, ideelabori ja Garage 48 koostöös toimunud laagrisse kogunesid tudengid üle Eesti. 16 esitletud idee hulgast valiti välja 11, mille arendamisele pühendasid noored terve nädala.

Nädala jooksul kohtusid meeskonnad mentoritega, kes aitasid neil paremini mõista ettevõtlust ja startup´e ning andsid nõu, kuidas luua prototüüpi või milliseid trikke kasutada programmeerimisel.

Laagrilised kohtusid ka ettevõtjatega, kes rääkisid, kuidas nende teekond algas just häkatonidelt ja startup´ide võistlustelt oma äriidee loomisega.

Laupäevasel esitlusel valis žürii välja nädala jooksul välja töötatud ideedest silmapaistvaimad.

Parima meeskonna tiitli pälvis Recipery, mis töötas välja idee inimestele, kes armastavad süüa teha, ent vihkavad poodides käimist. Recipery pakub retseptijagamise teenust, mille kaudu on võimalik söögiteoks vajalikke koostisosi ka koju tellida. Tiimi juht on Tartu ülikooli informaatika eriala magistrant Sebastian Värv.

Paremuselt teiseks tunnistas žürii StartART meeskonna, mille idee on pühendatud õpilaste loodud kunstile. Nimelt saavad noored veebikeskkonnas luua enda profiili ja selle kaudu oma kunsti müüa. Tiimi juht on TÜ informaatika eriala bakalaureusetudeng Georg Vann.

Tartu ülikooli tudeng TÜ tarkvaratehnika magistrant Khaled Charkie tiimist EziPort võttis laagri kokku nii: „ See laager oli suurepärane kogemus. Ma sain võimaluse koos töötada inimestega kellel on erinevad talendid ja teha teoks oma idee üsna lühikese aja jooksul!“ EziPort tiim töötas välja teenuse, mille kaudu saavad Eestis viibivad välisüliõpilased vahetada pakke oma peredega.

Student Startup Campi toimumist toetasid HITSA ja IT Akadeemia.

Loe lähemalt Garage48 blogist.

Lisainfo: Maret Ahonen, Tartu ülikooli ideelabori juht, tel 522 5910, e-post maret.ahonen@ut.ee