Reocto liitus TÜ arvutiteaduse instituudi tarkvaraprojekti ainega ja esitas tudengitele lahenduse loomiseks ülesande. Reocto on loonud väikesemahulise bioreaktori, kus on võimalik teha katseid, mis vajavad suuremat keskkonda kui katseklaas, kuid mis on väiksem ja tulusam kui suured mudelid. Kuid eksperimendi tegemiseks peab olema selle külge ühendatud arvuti ning katse parameetrite muutmiseks peab muutma kogu katse koodi ning see tuleb mikrokontrollerisse üles laadida.
Tudengid nägid seega vajadust rakenduse järele, millega saaks reaktoris tehtavat katset kaugelt juhtida, mis töötaks mitmel platvormil, oleks automatiseeritav ning millel oleks kasutajasõbralik liides. Projekti käigus loodi Biocult. See on veebirakendus, tänu millele ei pea kasutajad enam reaktori haldamiseks selle kõrval istuma.
Bioculti abil saab kasutaja seadistada, juhtida ja muuta oma katse temperatuuri, ning segada ja õhutada lahust, ilma, et ta peaks füüsiliselt kohal olema. Teadlane saab rakenduses kaugjuhtimisega proove koguda, lisada toitelahust, hallata mitut katset korraga ja visualiseerida andmeid. Biocult saadab kasutaja seadmesse märguandeid katsega toimuvate ootamatute kõrvalekallete korral, et inimene saaks vajadusel kiiresti sekkuda.
Reocto ettevõtte esindaja Filips Oleskovs kiitis üliõpilasmeeskonna paindlikkust ja agarust ning tunnustas edukat koostööd: „Projekt oli meie jaoks väga oluline, kuna Bioculti rakendus lisab meie tootele väärtust ning saame seda koos juhtimise rakendusega müüa.” Biocult on hetkel ainus rakendus, millega saab eemalt juhtida kõiki reaktori funktsioone.
Ootame ettevõtteid esitama väljakutseid tarkvaraprojekti kursusele 1. septembrini, digitoote juhtimise projekti 4. septembrini ja andmeteaduse- ja masinõppe ainete projektidesse 1. septembrini. Leia endale sobiv õppeaine ja püstita tudengitele probleem, mida lahendada.