Tartu Ülikooli võõrkeelsesse magistriõppesse astumise avaldusi saab esitada 15. märtsi südaööni

Veel esmaspäeva, 15. märtsi südaööni saab esitada avaldusi selleks, et kandideerida Tartu Ülikooli võõrkeelsesse magistriõppesse. Võõrkeelsesse bakalaureuseõppesse saab avaldusi esitada kuu aega kauem ehk 15. aprillini.

Tänavu võtab Tartu Ülikool üliõpilasi võõrkeelsesse bakalaureuseõppesse vastu kolme õppekava alusel ja võõrkeelsesse magistriõppesse 24 õppekava alusel. Veebruarikuust on SAIS-is avatud vastuvõtt ka eestikeelsesse magistriõppesse 46 õppekava alusel. Eestikeelse magistriõppe vastuvõtt lõppeb 30. juunil.

Ühele õppeastmele kandideerimiseks saab iga kandidaat esitada kuni kaks avaldust. Nende hulka loetakse nii võõrkeelsesse kui ka eestikeelsesse õppesse kandideerimise avaldused.

Tartu Ülikooli välisüliõpilaste vastuvõtu juht Eda Tursk ütles, et võõrkeelsesse õppesse on oodatud on ka Eesti üliõpilaskandidaadid, kuid juhtis veel kord tähelepanu, et ühele õppeastmele saab iga kandideerija esitada kuni kaks avaldust, olenemata õppekeelest. „On juhtunud, et kandidaadid soovivad esitada samal õppeastmel kaks avaldust võõrkeelsesse ja kaks eestikeelsesse õppesse, kuid see ei ole võimalik,“ selgitas Tursk.

Vastuvõtutingimused on Tartu Ülikoolis õppekavati erinevad. Täpne teave on iga õppekava kirjelduse juures sisseastumisveebis.

Lisateave:
Eda Tursk, Tartu Ülikooli välisüliõpilaste vastuvõtu juht, 737 6031, eda.tursk@ut.ee
Tuuli Kaldma, Tartu Ülikooli vastuvõtutalituse juhataja, 737 6391, tuuli.kaldma@ut.ee