Arvutiteaduse instituudi üliõpilased paistsid silma rahvusvahelisel programmeerimisvõistlusel

9. oktoobril toimunud Põhjala üliõpilaste programmeerimisvõistlusel (Nordic Collegiate Programming Contest) saavutas Tartu Ülikooli tudengimeeskond "SP3D v1.2: sprattus sprattus" 228 võistkonna seast kümnenda koha.

Meeskonna koosseisu kuulusid kolmanda aasta informatikatudengid Joosep Näks, Semjon Kravtšenko ja Uku Hannes Arismaa, kes lahendasid 13-st ülesandest üheksa. Hea tulemuse tegid ka esimese aasta üliõpilasedAndres Alumets ja Jaagup Tamme meeskonnast "Bubblegum Bitset". Nemad jäid 33-ks. Kokku osales Tartu Ülikoolist viis võistkonda ning kohtadele 127, 172 ja 179 jõudsid Tartu võistkonnad "sudo rm -rf /", "Blank" ning "kui_kaotame_siis_pisar".

Põhjala võistlusel osalemine annab tudengitele võimaluse võtta osa 20.–21. novembril virtuaalselt Reykjavíki Ülikoolis toimuval Loode-Euroopa piirkondlikul programmeerimisvõistlusel (Northwestern Europe Regional Contest), mille parimad võistkonnad pääsevad kõrgelt hinnatud üliõpilaste programmeerimise finaalvõistlusele ICPC (International Collegiate Programming Contest).

ICPC finaalvõistlust jälgivad paljud maailma tippu kuuluvad IT-ettevõtted ning seetõttu võib edukas sooritus anda osalejatele olulise karjääritõuke. Ülemaailmsele finaalvõistlusele pääses Tartu Ülikooli meeskond viimati aastal 2019, mil Oliver Nisumaa, Tähvend Uustalu ja Martin Širokov said 62. koha.

Tutvu programmeerimisvõistluse pingereaga ja ülesannetega

Lisateave: Meelis Kull, Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi masinõppe kaasprofessor ja võistkondade juhendaja, 737 5434, meelis.kull@ut.ee