Autor:
Henry Narits

Informaatika õpetamise konverents 2023

12.–14. jaanuaril toimub Tartu Ülikooli Delta õppe- ja teadushoones informaatika õpetamise konverents, kus võetakse luubi alla informaatika õpetamise hetkeseis ning arutletakse tulevikusuundade üle. Konverentsil saavad kokku ja jagavad omavahel kogemusi ligikaudu 150 selle valdkonna asjatundjat ja huvilist üle Eesti. Registreerimine on juba alanud.

Konverentsil saab hea ülevaate sellest, mis toimub praegu informaatika õpetamise vallas. Üks peaesinejatest, Tallinna Ülikooli matemaatika ja informaatika didaktika professor Mart Laanpere tutvustab hiljutise informaatika õpetamise uuringu tulemusi. Kirjeldatakse ka uudset õppemudelit, mida pakub programmeerimiskool Kood/Jõhvi, ning Tartu Ülikooli teadlane Kaur Alasoo räägib lähemalt bioinformaatikast. Jätkuloengutes tutvustatakse osalejatele uusi kursusi, ülesandekogusid ja õpikuid ning jagatakse soovitusi nende kasutamiseks. Toimuvad töötoad robootika, programmeerimise, turvalisuse ja haridustehnoloogia teemal.

Osalejad saavad tutvuda Delta keskusega, külastada Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi uurimisrühmi ja laboreid ning vaadata ringi arvutimuuseumis. Konverents lõpeb piduliku vastuvõtuga.

Konverents toimub IT Akadeemia toel.