Informaatikaolümpiaadil kirjutati plagiaadituvastamise programme

16. ja 17. veebruaril toimus Tartus Eesti informaatikaolümpiaadi finaalvoor, kuhu olid kutsutud oktoobris peetud lahtise võistluse ja detsembris peetud eelvooru parimad.

Olümpiaadil võistlevad üldhariduskoolide õpilased programmeerimises. Lõppvoorus pidid osalejad kirjutama viie tunni jooksul programmid kolme etteantud andmetöötlusülesande lahendamiseks.

Ülesanded oli erinevaid, nt labürindist kiireima väljapääsu leidmine, linnatänavatel võimalikult vaheldusrikka jalutuskäigu leidmine ning ja plagiaadi tuvastamine.

Osalejate järjestamisel peetakse arvestust kolmes rühmas: avatud kategooria, põhikooliõpilased ja algajad (need, kes osalevad olümpiaadil esimest korda).

Avatud kategoorias olid parimad Toomas Tennisberg ja Richard Luhtaru (mõlemad Hugo Treffneri gümnaasiumi 12. klassist), kes kumbki said maksimumpunktid. Põhikooli rühmas läks esikoht Oliver Tennisbergile (Miina Härma gümnaasiumi 9. klass). Algajate arvestuses tuli parimaks Artur Avameri (Hugo Treffneri gümnaasiumi 11. klass).

Täielikud tulemused ja muud materjalid (ülesanded, lahendused, hindamisel kasutatud testandmed) on väljas võistluse veebilehel http://eio.ee/.

Lisaks anti välja eriauhindu. Nende hulgas pikima ajalooga on TÜ arvutiteaduse instituudi auhind parimale abituriendile, mille sel aastal võitis Toomas Tennisberg.

Parima tüdruku auhinna sai Annika Jaakson Nõo reaalgümnaasiumist.

Pika traditsiooniga on ka "Laisa programmeerija" eriauhind lühima korrektse lahenduse eest, mis ergutab võistlejaid tegema võimalikult efektiivset tööd. Need anti samuti üldises, algajate ja põhikooli arvestuses ning seekord olid võitjateks Tallinna Reaalkooli poisid Uku Hannes Arismaa (12.kl), Martin Rahe (10.kl) ja Hans Rahi (9.kl).

Kogu hooaja jooksul jagati nii võistlustel kui õppetöös üles näidatud aktiivsuse ja tulemuste eest „häkkeripunkte“ ja neid kogus kõige rohkem Jaagup Tamme (Hugo Treffneri gümnaasiumi 10. klass).

Olümpiaadi toetajad ja koostööpartnerid olid haridus- ja teadusministeerium, AS Nortal, ZeroTurnaround AS ja TÜ arvutiteaduse instituut. Võistluse korraldust koordineeris TÜ teaduskool.

Lisainfo: Targo Tennisberg, EIO žürii esimees, targot@gmail.com, 53037167

Teate edastas: Marek Järvik, TÜ teaduskooli kommunikatsioonispetsialist, marek.jarvik@ut.ee, 737 5889