Autor:
Henry Narits

Naised teaduses – informaatika lektor Anna Aljanaki

Palun kirjelda lühidalt oma uurimisvaldkonda

Ma loon muusikale ja heliandmetele masinõppe mudeleid.

Millise saavutuse üle oma karjääris tunned uhkust?

Mitu aastat organiseerisin koos oma kolleegidega teadusvõistlust, kus algoritmide abil tuvastatakse muusikapalas emotsioone. Sellest kirjutasime pärast ka teadusartikli, mida on tsiteeritud 168 korda.

Mis sulle teadlasetöös eriti meeldib?

Mulle meeldib, et saab leida vastuseid küsimustele, mis sind huvitavad, ja et iga päev õpid ja arened ning näed kuidas arenevad ka nooremad.

5.-11. veebruaril 2024 peetakse Tartu Ülikoolis teemanädalat „Naised teaduses“. Sel nädalal soovime ka meie oma naisteadlaste tegemisi ja saavutusi esile tõsta ning palusime teadlastel vastata kolmele küsimusele. Eestis on päeva „Naised teaduses“ Tartu Ülikooli ja Eesti Noorte Teaduste Akadeemia (ENTA) eestvedamisel peetud alates 2021. aastast. Kampaania eesmärk on rõhutada naiste ja tüdrukute rolli teaduses, murda soostereotüüpe ning julgustada naisi teadusega tegelema.

#NaisedTeaduses
#WomenInScience

Naised teaduses logo valgel
A widescreen scene where ancient and modern elements meet. The setting includes an early Gutenberg press, surrounded by ancient books and scrolls.

Andmeteaduse seminar „Kultuur ja andmed“

TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Vaimse tervise konverentsil kõneldi tööheaolust

Man standing

Ahto Salumets kaitseb doktoritööd „Bioinformatics analysis of various aspects in immunology“