Tartu ülikooli populaarne programmeerimise e-kursus sai aasta e-kursuse tiitli

Hariduse ja infotehnoloogia sihtasutuse konverentsil „Fiiberoptiline haridustee“ anti möödunud nädalal aasta e-kursuse tiitel Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi vaba juurdepääsuga e-kursusele „Programmeerimisest maalähedaselt“. Samuti on see kursus sel aastal 31 e-kursuse kvaliteedimärgi pälvinu seas.

Programmeerimise kursust eest vedav TÜ informaatika lektor Eno Tõnisson sõnas, et Tartu ülikooli arvutiteaduse instituut on lisaks kõrgetasemelisele teadustööle ja üliõpilaste õpetamisele pidanud oluliseks pakkuda õppimisvõimalusi ka laiemale üldsusele.

„Eestikeelsed e-kursused on paindlikeks enesetäiendusvõimalusteks erinevas vanuses inimestele üle Eesti ja kaugemaltki. IT-teemade sage kajastamine meedias lisab huvi programmeerimise vastu, millega paljud inimesed otsesemalt kokku puutunud pole,“ rääkis Tõnisson.

Sel aastal esitati kõrgkoolide aasta e-kursuse kandidaatideks viis 2016. aasta taotlusvoorus e-kursuse kvaliteedimärgi saanud e-kursust. Tiitlile kandideeris lisaks Tartu ülikooli MOOCile üks e-kursus Eesti lennuakadeemiast, Eesti maaülikoolist, Tallinna tehnikakõrgkoolist ning Tartu tervishoiu kõrgkoolist.

„Teistelgi nominentidel olid toredad kursused. Seekord peeti aga meie kursust aasta e-kursuse tiitli vääriliseks,“ rõõmustas Tõnisson. Maalähedane kursus pälvis e-õppe ekspertidest koosneva hindamismeeskonna sõnul tunnustuse väga heal tasemel automaatse ja isikustatud tagasiside eest. Samuti märgiti eluliste näidete ja sooja huumori kasutamist.

„Programmeerimisest maalähedaselt“ e-kursust on nüüdseks toimunud neli korda. Kokku on nendele kursustele registreerunud umbes 3600 inimest ning lõpetajaid on kokku ligikaudu 2400. Hetkel on käimas ka juba mahukam e-kursus „Programmeerimise alused“, kus osaleb 1775 inimest.

Lisaks Tõnissonile kuuluvad kursuse korraldusmeeskonda korralistest õppejõududest ka informaatika lektor Marina Lepp, informaatika didaktika assistendid Tauno Palts ja Reelika Suviste ning praegused või hiljutised tudengid Vello Vaherpuu, Kaspar Papli, Hanna-Liisa Reponen, Kaspar Hollo, Mari-Liis Jaansalu ja Merilin Säde. Hiljem on liitunud Kristine Leetberg, Kadi Rõmmel, Helena Talimaa ja Mari Liis Velner. Aidanud on veel paljud teisedki.

Tartu ülikool on alates 2009. aastast saanud kokku kuus aasta e-kursuse tiitlit.

Lisainfo
Eno Tõnisson, TÜ informaatika lektor
737 5431
eno.tonisson@ut.ee

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressinõunik
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392