Tartu Ülikooli üliõpilased pistsid rinda mainekal programmeerimisvõistlusel

Tänavusel Loode-Euroopa piirkondlikul programmeerimisvõistlusel (Northwestern Europe Regional Contest) osales kaks Tartu Ülikooli tudengimeeskonda, kuhu kuulusid üliõpilased nii arvutiteaduse kui ka matemaatika ja statistika instituudist. Tartu Ülikooli võistkond „SP3D“ saavutas parima tulemuse Eestit esindanud meeskondadest.

Esmakordselt toimus programmeerimisvõistlus veebi teel ja kui varasemalt oli tiimi peale kasutada üks arvuti, siis seekord võis terve meeskond koos programmeerida igaüks omas arvutis. Kahest meeskonnast parima koha sai tiim „SP3D“, kuhu kuulusid Joosep Näks, Uku Hannes Arismaa ja Semjon Kravtšenko. Nad lahendasid viie tunni jooksul ära kuus ülesannet üheteistkümnest ja saavutasid sellega 44. koha. Tiim „Juhan“, mille liikmed olid Urmas Luhaäär, Laur Edvard Lindmaa ja Jako Aimsalu lahendasid neli ülesannet ja said 90. koha. Kokku osales võistlusel 120 meeskonda.

Võistluse võitis Suurbritanniast Oxfordi ülikoolist pärit meeskond „Los Patrons”, kes lahendas ära kümme ülesannet. Rohkem teavet programmeerimisvõistluse kohta leiab siit

Selleks, et ennast võistluse jaoks ette valmistada toimus see kevad õppeaine „Programmeerimisvõistlused“, mida veab Tähvend Uustalu, kes on edukalt esindanud Tartu Ülikooli mitmetel programmeerimisvõistlusel. Näiteks 2019. aastal tuli tema meeskond 13ndaks samal võistlusel.

Lisateave: Meelis Kull, Tartu Ülikooli masinõppe kaasprofessor ja võistkondade koordinaator, 737 5434, meelis.kull@ut.ee