Uus koolitus murrab IT valdkonna kohta levivaid müüte

Kevadel alustab Tartu ülikool koostöös TTÜ ja Euroopa sotsiaalfondiga karjäärispetsialistidele ja õpetajatele suunatud IKT valdkonna ameteid tutvustavat kursust. Kokku toimub Tartus ja Tallinnas 15 koolitust, millest esimene algab pealinnas juba 21.03 ja teine Tartus 24.03.

Tartu ülikool pakub koostöös TTÜ ja ESF-iga huvilistele võimalust osaleda tasuta kursusel „IKT valdkonna ameteid tutvustav koolitus karjäärispetsialistidele ja õpetajatele“, kus murtakse müüte ja kummutatakse väärarvamusi IT valdkonna keerukusest, arutatakse IKT ametite mitmekesisuse ning erinevate karjäärivõimaluste üle.

„See koolitus on suurepäraseks enesetäiendamise võimaluseks neile, kelle kätes on noorte inimeste tulevikuvalikute suunamine või juba täiskasvanute täiendus- ja ümberõpe. Pole vahet, kas õppijad või nõustatavad on andekad muusikas, joonistamises, keeltes või reaalainetes -  kõik valdkonnad tuleviku ametites eeldavad infotehnoloogilisi oskusi, samuti on infotehnoloogia valdkonna ametid vajalike pädevuste osas väga eripalgelised,“ rääkis TÜ täienduskoolituse programmijuhi Signe Reppo.

Reppo sõnul koosneb kursus mõtteliselt kahest osast: „Koolituse esimene pool on teoreetiline osa koos aruteluga ja kursuse teises osas läheme külla kahte IT-ettevõttesse, et oma silmaga näha ja otse küsida, millega sellistes ettevõtetes tegeletakse.“

Kursus on osalejatele tasuta.

Rohkem infot kursuste kohta leiab siit.

Lisainfo: Signe Reppo, TÜ täienduskoolituse programmijuht, 737 5959, signe.reppo@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp