Tule 3. novembril doonoripäevale ja aita teha head!

Tartu Ülikool ja Tartu Ülikooli kliinikumi verekeskus kutsuvad ülikooliperet neljapäeval, 3. novembril Delta keskusesse doonoripäevale. Verd saab loovutada kella 11.00–15.00 demokeskuses, ruumis 1030.

Vereloovutus ei nõua palju aega ega vaeva, kuid annab meile võimaluse teha kõige väärtuslikum kingitus – päästa kellegi elu. Ühe vereloovutusega aitad doonorina vähemalt kolme abivajajat. Iga vereloovutus on oluline, sest verekeskuste varud vähenevad pidevalt ja vereülekannete vajadus tekib enamasti ootamatult.

Sobid doonoriks, kui oled

• 18–65-aastane,
  • kehakaaluga üle 50 kg,
  • terve, puhanud ja söönud.

Kui sa ei ole varem verd loovutanud, siis loe kliinikumi verekeskuse kodulehelt täpsemalt, kes võib olla doonor ja millised tingimused vere loovutamisel kehtivad. Doonoripäevale tulles võta kaasa isikut tõendav dokument.

Vereseaduse kohaselt on doonoril õigus saada tööandjalt vaba aega vere loovutamiseks. Muude vereloovutusega seotud tingimuste kohta saad lähemalt lugeda kliinikumi kodulehelt.

Tule üksi või koos kolleegidega ja teeme koos head!

Doonoripäev Deltas
TÜ vaimse tervise konverents „Tööheaolu – mis ja kelle asi?“

Vaimse tervise konverentsil kõneldi tööheaolust

Students behind the desk

Tartu Ülikooli mängujämm 2024

Energiatehnoloogia