Doktorandid ja noorteadlased on oodatud osalema kolme minuti loengute konkursil

Kutsume Tartu Ülikooli doktorante ja viimase aasta jooksul väitekirja kaitsnud värskeid doktoreid osalema 12. novembril 2020 Tartu Ülikooli kolmeminutiliste loengute konkursil, et tutvustada oma teadustööd või hiljutist publikatsiooni avalikkusele. Esitatud loengud leiavad laiemat kajastust ERR-i teadusuudiste portaalis Novaator.

Uuringud on näidanud, et Eesti inimesed usaldavad teadust ja teadlasi. Samas tunneb vaid kolmandik, et nad on teaduse ja tehnoloogia vallas toimuvast arengust hästi informeeritud. Veidi üle poole elanikest tunneb, et tahaks teaduse kohta rohkem teada. Aitame nende teadmistejanu kustutada – tule ja räägi, kuidas muudab Sinu teadustöö maailma paremaks!

Miks, kellele ja kuidas?

Konkursil osalemiseks valmista ette eestikeelne* kolmeminutiline haarav loeng, milles võid rääkida oma uurimistöö probleemist, selle lahendamise viisidest ning sellest, kuidas ja kellele on see oluline. Pea oma loeng 12. novembril konkursižüriile või saada eelsalvestatud videoloeng aadressile piret.ehrenpreis@ut.ee hiljemalt 5. novembriks, mis on viimane registreerumispäev. Enne konkurssi pakume huvilistele ka koolitusvõimalusi (vt altpoolt).

Ette kantud loengutest teeme kohapeal videosalvestise. Kõigi konkursile jõudnud teemakäsitluste puhul pakume koostöös ERR Novaatori teadusuudiste portaaliga avaldamisvõimalust. Nii ei jää põnevad lood värskest teadusest pelgalt ülikooli seinte vahele.

Tartu Ülikooli konkursil esitatud kolmeminutiliste loengute seast valib žürii välja parimad, keda ootab rahaline preemia ja võimalus esindada ülikooli uue aasta alguses Teaduste Akadeemias toimuval kolme minuti loengute konkursi finaalis. Seal selguvad omakorda viis parimat, kelle loengust sünnib koostöös professionaalse produktsioonimeeskonnaga kolmeminutiline videoklipp, mis jõuab aprillis ETV eetrisse. Teleekraanil näidatud videoloengute seast valivad televaatajad oma lemmiku. Mullused viis parimat loengut on Novaatori kodulehel järelvaadatavad.

Teaduskommunikatsiooni teemalised koolitusvõimalused

Et teadustööd oleks lihtsam tutvustada, pakume koostöös doktorikoolidega koolitusi.

Doktorantide teaduskommunikatsiooni õppepäev

Aeg: 23. oktoober 2020
Koht: Dorpati konverentsikeskus
Sihtrühm: kõik doktorandid
Registreerumine 18. oktoobrini

Avaliku esinemise koolitus konkursil osalejatele

Aeg: 29. oktoober 2020
Sihtrühm: TÜ kolme minuti konkursil osalevad doktorandid ja noorteadlased
Registreerumine: konkursi registreerumisvormi abil 26. oktoobrini

Tartu Ülikooli kolme minuti loengute konkursile saab registreeruda 5. novembrini.

Konkursi info ülikooli kodulehel