Huvi TÜ ingliskeelsete õppekavade vastu on suurem kui kunagi varem

Tartu ülikooli 20 rahvusvahelisele magistriõppekavale esitati tänavu 2438 avaldust. Eesti kandidaatide avalduste arv kasvas viiendiku võrra.

Tartu ülikooli ingliskeelsetele magistriõppekavadele esitati tänavu 720 avaldust enam kui mullu. Nii eestlaste kui ka välismaalaste seas on mitmendat aastat populaarseimad informaatika ja tarkvaratehnika õppekavad, kuhu laekus vastavalt 413 ja 369 avaldust, ning rahvusvaheliste suhete ja regiooni uuringute õppekava 285 avaldusega. Uutest õppekavadest kandideeriti enim kindlustus- ja finantsmatemaatika ning innovatsiooni ja tehnoloogiajuhtimise õppekavale.

Rektor Volli Kalm: „Kandideerimissõel ingliskeelsetele õppekavadele on aasta-aastalt läinud tihedamaks ja tänu sellele asuvad Tartu ülikooli õppima vaid tõeliselt tugevad üliõpilaskandidaadid. Meil on hea meel, et rahvusvaheliste õppekavade kõrget akadeemilist taset aitavad hoida ka Eesti tudengid, kelle huvi jätkata õpinguid ingliskeelsetel magistriõppekavadel on igal aastal järjest kasvanud. Tartu ülikooli vilistlaste panus on väärtuslik kogu Eesti riigi ja majanduse jaoks ning see kehtib ka välispäritolu isikute kohta, kes jäävad pärast kraadi kaitsmist Eestisse tööle.“

Tartu ülikooli välisüliõpilaste vastuvõtu spetsialisti Kaija Murasovi sõnul on avalduste arvu kasvu taga nii uued lisandunud õppekavad kui ka suurenenud huvi nende õppekavade vastu, millele sai kandideerida mitmendat korda. Lisaks täpsustab ta, et hetkeseis kajastab elektroonsel teel esitatud avaldusi. „Kui paljud kandidaatidest esitavad nõuetekohased haridusdokumendid ja täidavad kõik kandideerimistingimused, saab öelda mai esimeses pooles, mil tehakse vastuvõtuotsused.“

Avaldusi laekus 116-st riigist. Kui palju ja millistest riikidest välisüliõpilasi Tartu ülikooli õppima asub, selgub sügisel.

Kuni 15. aprillini jätkub avalduste vastuvõtt ingliskeelsetele bakalaureuseõppekavadele, sh arstiteadusesse.

Lisainfo: Kaija Murasov, TÜ välisüliõpilaste vastuvõtu spetsialist, 737 5152, kaija.murasov@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp