Informaatika lektor Eno Tõnisson on aasta õppejõu nominent

Haridus- ja teadusministeerium avalikustas 12. septembril aasta õpetaja auhinnagala nominendid, kelle hulgast kuulutatakse 8. oktoobril 2016 Jõhvis välja tänavused laureaadid. Aasta õppejõu nominentide hulgas on Tartu ülikooli informaatika lektor Eno Tõnisson, kes töötab arvutiteaduse instituudi programmeerimiskeelte ja süsteemide õppetoolis ning on ühtlasi ka aasta e-kursus 2016 "Programmeerimisest maalähedaselt" üks eestvedajatest.

Laureaat selgub 8. oktoobril Jõhvi kontserdimajas üleriigilisel aasta õpetaja auhinnagalal "Eestimaa õpib ja tänab". Otseülekande laureaatide pidulikust tunnustamisest teeb Eesti Televisioon.

Aasta Õpetaja gala eesmärk on esile tõsta haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, kes panustavad noorte heasse käekäiku ja kelle töö on teistele eeskujuks. Galal tunnustakse lisaks 11 kategooria võitjatele ka õppureid ja nende juhendajaid, kes esindasid möödunud õppeaastal Eestit edukalt rahvusvahelistel võistlustel. Loe haridus- ja teadusminsteeriumi pressiteadet "Aasta õpetaja nominendid on selgunud". Tunnustuskonkursile said kandidaate esitada kõik soovijad, kokku tehti seda enam kui 900 korral. Parimatest parimate väljaselgitamiseks tegid tööd maakondlikud komisjonid, kõrghariduse komisjon ja seejärel üleriigiline komisjon, kuhu kuulusid haridusega seotud organisatsioonide esindajad.

Tunnustusürituse eestvedajateks on haridus- ja teadusministeerium, sihtasutus Innove ning Eesti haridustöötajate liit.