Tartu tudengielu saab nüüdsest kogeda ka läbi virtuaalreaalsuse

Tartu ülikooli psühholoogiatudengite initsiatiivist alguse saanud psühhobuss esitles Tartus Intellektika haridusmessil esimest korda Tartu ülikooli virtuaalse reaalsuse kogemust.

Psühhobuss viis inimesed läbi virtuaalreaalsuses Tartu ülikooli, tutvustas Tartu tudengielu, ülikoolilinnakut ning ülikoolis tehtavat õppe- ja teadustööd.

See oli esimene kord kui taolist ekskursiooni läbi virtuaalreaalsuse korraldatakse. Virtuaalreaalsuse kogemus petab inimpsüühikat tekitades tõelise Ameerika mägedel sõitmise tunde läbi Tartu linna ja kireva tudengielu.

Psühhobuss liidab parimad teadmised ja tehnoloogiad, et demonstreerida inimaju toimemehhanisme.

Nende missioon on tuua teadusliku psühholoogia teadmised lähemale inimeste igapäevaelule.

Psühhobuss korraldab meelelahutuslikke psühholoogia-alaseid demonstratsioone ja eksperimente, tutvustades nii igas vanuses kuulajaskonnale teaduspõhise psühholoogia huvitavaid ja praktilisi tahke. Meeskonda kuuluvad Tartu ülikooli üliõpilased ja vilistlased.

Lisainfo: Madis Vasser, psühhobussi tegevjuht, e-post madis.psyhhobuss.ee

Virge Tamme