Tudengiprojektide võistlusele esitati rekordarv töid

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi Tudengiprojektide võistlusele esitati tänavu 29 projekti ja esmakordselt anti välja ka kaks eripreemiat, mis visualiseerisid Tartu Ülikooli Delta keskust nii seest kui ka väljast.

Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi juhataja Jaak Vilo sõnul iseloomustab tänavusi töid see, et enamik osalejaid on bakalaureuseastme tudengid ja on hea meel, et üliõpilaste aktiivsus on jätkuvalt tõusuteel. “Sisu osas me ei tee ettekirjutusi ja seetõttu on esitatud tööde spekter huvitavalt lai. Võidutööde hulgas on nii uute äriideede lahenduste prototüüpe kui ka teadusprojektide tulemusi masinõppe meetodite arendamiseks,” ütles Vilo.

Vilo lisas, et esmakordselt välja antud kaks Delta keskuse eripreemiat aitavad paremini visualiseerida kogu hoone sisemust. Üks projekt arvutimängu simulatsioonina ja teine majast seest 3D pildistamise kaudu, nagu Google Street View.

Kolme kategooria peale esitati kokku 29 projekti. 9 tööd esimese aasta bakalaureuseastme kategoorias, 13 bakalaureuseastme projekti ja 10 magistriastme kategoorias. Kõikide töödega on võimalik tutvuda siin ja paremik läheb ülesse ka Tartu Ülikooli Delta keskusesse.

2020. aasta võitjad on järgnevad:

Bakalaureuse esimese aasta projektid:

• I koht: myDiaries. Autorid: Karl Rapur, Tiit Vaino ja Robert Reimann.
  • II koht: RandomToDo. Autorid: Maarika Markus ja Carolin Lüübek.
  • III koht: Android app: Estonian-Russian dictionary offline. Autor: Aleksei Parm.

Bakalaureuse projektid:

• I koht: Linuxi ja Raspberry Pi valikkursus. Autorid: Marten Tamm ja Magnar Vares.
  • II koht: Simulating the Movement of Fish Schools. Autor: Erik Martin Vetemaa.
  • III koht: Fudler. Autorid: Rudolf Stenar Saluoks, Andry Kõre ja Jorgen Juurik.

Magistri projektid:

• I koht: SmartML: A framework for automated machine learning in R. Autor: Mohamed Maher Zenhom Abdelrahman.
  • II koht: Radial Softmax: A Novel Activation Function for Neural Networks to Reduce Overconfidence in Out-Of-Distribution Data. Autor: Rain Vagel.
  • III koht: Eesti rannapüügi andmete visualiseerimine püügipiirangute kontekstis. Autor: Richard Meitern.

TÜ Delta keskuse erikategooria:

• Delta Building Visualization. Autorid: Kristo Männa ja Aleksandra Leesment.
  • Interactive 360 Delta Tour. Autor: Sander Kangur.

2021. aasta jaanuariks kasvab kõigi Delta keskuses tegutsevate instituutide koostööst välja ühine ja veel suurem üleülikooliline Delta X võistlus. Tudengiprojektide võistlus toimub ka edaspidi kord aastas kevadel.

Tudengiprojektide võistlust korraldab Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituut IT Akadeemia toetusel.

Lisateave: Jaak Vilo, TÜ arvutiteaduse instituudi juhataja, 504 9365, jaak.vilo@ut.ee